Consultare publică pentru evaluări clinice comune (Joint Clinical Assessments - JCA)

martie 17, 2022

În această perioadă are loc o consultare publică a EUnetHTA 21 privind criteriile de selecție pentru evaluatorul și co-evaluatorul pentru evaluări clinice comune (Joint Clinical Assessments - JCA).

Consultarea publică pentru Documentul D5.3 EUnetHTA 21 privind criteriile de selecție pentru evaluator și co-evaluator al Evaluărilor Clinice Comune (JCA) este deschisă publicului până la data de 5 aprilie 2022, 23:59 CET. Proiectul documentului, precum și formularul de comentarii sunt disponibile pe pagina specifică a acestuia. Principiile generale pentru consultarea publică sunt  disponibile aici.  Se recomandă să fie citite cu atenție înainte de începerea consultării.

Documentul D5.3 EUnetHTA 21 se concentrează asupra instrucțiunilor procedurale pentru numirea evaluatorilor și co-evaluatorilor în cadrul evaluării clinice comune (JCA)/evaluării în colaborare (CA). Obiectivele acestui document sunt următoarele:

  • Elaborarea unei liste cu criterii minime de selecție pentru numirea evaluatorilor și co-evaluatorilor de JCA/CA.
  • Facilitarea implicării rețelelor de experți, de exemplu, rețeaua de specialiști în informații (ISN), rețeaua de specialiști în statistică (SSN).

BG

REVISTA POLITICI DE SĂNĂTATE

VIDEO

PROMO

Despre noi

Fie că vorbim de SUA, de România sau de orice altă ţară din lume, sistemele prin care autoritățile naționale încearcă să asigure sănătatea populaţiei se confruntă cu probleme.

De asemenea, fiecare țară are specificul ei în ceea ce privește sistemul de sănătate. Unele soluții sunt însă valabile pentru toată lumea, cu recomandarea de a le adapta la condițiile locale.

Mai multe detalii

Contact

Quinn Media S.R.L
str Plantelor, nr 13, ap 1 bis, sect 2, 023971, Bucuresti
CUI RO30684750
J2012010743408
RO97INGB0000999903241487
ING Bank N.V Amsterdam

Contact

Newsletter

© 2016 - 2026 Copyright Politici de sanatate - QUINN Media SRL. Toate drepturile rezervate